Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/kamilwitkow/radoscbycia.com/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 2807
Brainspotting | Radość bycia

Brainspotting został odkryty w 2003 roku przez  dr. Davida Granda, amerykańskiego terapeutę metody EMDR.

W ostatnich latach rozwój neuronauki przyczynił się do lepszego zrozumienia wpływu traumy na funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu, a także pozwolił zidentyfikować skuteczne sposoby jej leczenia. Aby doświadczenie traumy mogło zostać w pełni przepracowane i zintegrowane, w procesie leczenia będziemy musieli zaangażować ciało i zastosować metody stymulujące procesy podkorowe w mózgu, które bezpośrednio odpowiedzialne są za automatyczne reakcje w ciele i symptomy traumy.

Brainspotting jest neurobiologiczną metodą terapeutyczną, dzięki której możemy precyzyjnie zlokalizować, przetworzyć i uwolnić pamięć przykrych doświadczeń, które często pozostają poza zasięgiem świadomości. Brainspotting umożliwia precyzyjne i pełne przetworzenie urazu, przywracając systemowi utraconą homeostazę. W wyniku tego procesu, klienci/tki często doświadczają zarówno szybkiej ulgi, jak i głębokiego wglądu.

Brainspotting jest wykorzystywany także w pracy nad rozwojem osobistym i w pracy nad rozwiązaniem wewnętrznych ograniczeń, będących barierą do osiągnięcia sukcesu, realizacji celów czy samospełnienia.Znajduje zastosowanie w zwiększaniu potencjału, kreatywności i wydajności artystów/ek, sportowców/czyń, ludzi biznesu oraz mówców/czynie publiczne.

 

Metodą BSP pracuje Agnieszka Czapczyńska oraz Piotr Antoniak (w trakcie szkolenia)