Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich kobiet, niezależnie od poziomu rozwoju muzycznego. Program będzie dostosowywany do możliwości i potrzeb uczestniczek.
W programie warsztatu
– ćwiczenia oddechowe, głosowe, słuchowe, poprzedzone delikatną rozgrzewką fizyczną
– śpiew a’capella jednogłosowy i wielogłosowy, „.
– nauka tradycyjnych pieśni związanych z czasem letniego przesilenia, pieśni kupalnych, świętojańskich pochodzących z Polski i innych obszarów północnosłowiańskich – Ukrainy, Rosji, Bialorusi
– poszukiwanie swojego, indywidualnego głosu oraz wspólnego głosu z grupą
– dobra zabawa!
20.06.2017, godz.19.00-21.00 (z możliwością późniejszej kontynuacji nad Wisłą)
Prowadząca: Katarzyna Wińska
Wstęp: „co łaska” dary dla prowadzącej i goszczącego ośrodka Radość Bycia
Katarzyna Wińska – prawie od urodzenia śpiewa pieśni tradycyjne swoich babć, a od ponad 10 lat systematycznie zgłębia tajniki śpiewu północnych Słowian- śpiewa m.in. po polsku, ukraińsku, rosyjsku, chachłacku. Swoją wiedzę czerpie z wypraw etnomuzykologicznych, książek i od wybitnych muzyków, śpiewaków, etnomuzykologów. Gra na lirze korbowej, bebenku obręczowym i barabanie. Laureatka prestiżowych nagród, m.in. II nagrody na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w kategorii rekonstrukcja. W latach 2012-2013 mieszkała w Indiach, gdzie przez rok uczyła się śpiewu południowoindyjskiego w systemie guru-uczeń. Współtworzy organizacyjnie i artystycznie różne grupy i wydarzenia związane z muzyką tradycyjną, eksperymentalną i sakralną, a także teatrem, m.in. Daorientacja, Grupa Jaworowi Ludzie, Karawana Opowieści, zespół archaicznych pieśni rosyjskich Oj Lado, Eksperymentalny Chór Żydowski Polin, Stowarzyszenie Dom Tańca Poznań, warszawski Dom Tańca. Śpiewa w chórze cerkiewnym w Katedrze św. Marii Magdaleny na warszawskiej Pradze. Jest w trakcie pisania pracy dyplomowej na studiach etnomuzykologicznych.